Hotele i dobór stacji ładowania samochodów – Stacje Ładowania Pojazdów Elektrycznych
26 maj, 20

Czy stacja ładowania samochodów elektrycznych w hotelu ma sens?

Dziś wiele osób zarządzających hotelami zadaje sobie pytanie o sens montowania stacji ładowania w swoich hotelach. Z jednej strony zewsząd docierają do nas wiadomości o rozwoju elektromobilności, z drugiej jednak samochodów elektrycznych zdaje się nie widujemy na co dzień zbyt wiele.
Są też tacy, którzy zauważają, że zwykłej stacji benzynowej do tej pory nie mieli, a jednak właściciele samochodów spalinowych do nich przyjeżdżali, więc czemu miałoby być inaczej z samochodami elektrycznymi.

Elektromobilność – znak czasu

Okazuje się, że właściciele samochodów elektrycznych podchodzą do podróżowania w zupełnie inny sposób niż właściciele samochodów spalinowych. Jak pokazują badania właściciele „elektryków” ładują swoje pojazdy najczęściej w domu, a z publicznych ładowarek, korzystają najczęściej będąc w podróży. To właśnie w trasie ładują swoje pojazdy na Superchargerach ulokowanych coraz częściej przy stacjach benzynowych. Tam w czasie ok. 30 minut kiedy samochód się ładuje oni korzystają z chwili przerwy na toaletę, kawę i symbolicznego hotdoga.

„Elektrykiem” do Celu.

Jeśli wracamy do domu myślimy o tym, żeby po trudach podróży jak najszybciej odpocząć i nie mamy wówczas ochoty na dodatkowy postój na stacji benzynowej. Jedziemy prosto do domu bo tam odpoczniemy, naładuje baterie, te swoje jak i naszego samochodu. Tak myśli, czuje i funkcjonuje właściciel samochodu elektrycznego.

W Hotelu jak w Domu

Kiedy jesteśmy w podróży, a naszym punktem docelowym nie jest nasz własny dom tylko hotel w którym mamy spędzić jedną lub kilka następnych nocy nic się nie zmienia w tym jak planujemy podróż. Śpiesząc się na odpoczynek w hotelu myślimy o pysznej kolacji w hotelowej restauracji, odpoczynku na wygodnym łóżku i o tym, że bez problemu naładujemy baterie w naszym samochodzie elektrycznym. Rano spodziewamy się pysznego śniadania, dobrej kawy szybkiego sprawdzenia maili dzięki dostępnemu WiFi, naładowanego samochodu i w drogę. Jak w domu.

„Do mnie Goście nie przyjeżdżają samochodami elektrycznymi”

Jeśli dziś nie trafiają do jakiegoś hotelu Goście samochodami elektrycznymi, to pewnie długo się to nie zmieni. Właściciele elektryków wybierać bowiem będą chętniej zawsze te hotele, które zapewnią ważną z ich punktu widzenia usługę ładowania ich samochodów. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziś portali rezerwacyjnych Booking.com ułatwia właścicielom samochodów elektrycznych i hotelom ze stacjami ładowania szybkie dopasowanie dodając do opcji wyszukiwania udogodnienie: stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Bardzo szybko rośnie zarówno liczba hoteli z takimi udogodnieniami jak i liczba wyszukiwań tego udogodnienia.

Jaka Stacja najlepsza?

Kiedy już zapadnie decyzja o wyposażeniu hotelu w stację ładowania trzeba wybrać odpowiedni model, moc itd. W tym chętnie pomagają specjaliści ze stacjeladowania.com , którzy na podstawie krótkiej rozmowy dobiorą najlepsze rozwiązanie i poprowadzą przez proces montażu stacji. Warto zaufać osobom, które mają doświadczenie w doborze stacji zamiast samemu kupować produkty z Internetu. Dzięki takim konsultacjom można uniknąć zakupu rozwiązań niedopasowanych lub niepotrzebnych.
Stacje ładowania samochodów już wkrótce będą takim samym standardem wyposażenia hoteli jak klimatyzacja lub WiFi. To pewne.