SMART HOME CHARGE - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
+48 604 687 041

SMART HOME CHARGE

 

STACJE ŁADOWANIA W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH

Budując nowy obiekt mieszkalny lub zarządzając istniejącym spotkamy się z koniecznością zainstalowania na miejscach parkingowych stacji ładowania samochodów elektrycznych dla mieszkańców. Przepisy dla infrastruktury ładowania wymagają instalacji stacji ładowania o mocy min. 3,7 kW każda. 

Jednak standardy oraz technologia podpowiadają już min 11 kW. W przypadku kiedy musimy zainstalować więcej takich punktów ładowania okazuje się, że musimy zabezpieczyć na ich potrzeby dużą moc na poziomie nawet kilkuset kW. Co zrobić, jeśli rezerwa mocy na obiekcie jest skromna i boimy się przekroczenia umownej mocy wykupionej od operatora?

 

 

ROZWIĄZANIE – „SMART HOME CHARGE”

Rozwiązaniem jest Smart Home Charge dostarczany przez stacjeladowania.com 

Chcąc łatwiej zarządzać mocą na obiekcie, na którym zainstalowane są stacje ładowania stworzyliśmy funkcję umożliwiającą adaptację mocy pobranej przez stację ładowania do mocy pobieranej przez całą instalację elektryczną na obiekcie tak, aby nie przekroczyć przydziału mocy zamówionej u sprzedawcy energii. 

System analizuje w czasie rzeczywistym aktualny pobór mocy na obiekcie i wylicza jaką moc może udostępnić na ładowanie samochodów elektrycznych w garażu. Kiedy system zaobserwuje wyższy, chwilowy pobór mocy w obiekcie, ograniczy moc przeznaczoną na ładowanie samochodów unikając jednocześnie przekroczenia dostępnej mocy. Gdy wystąpi spadek pobieranej energii system natychmiast to zidentyfikuje i „pozwoli” stacjom ładowania na skierowanie do samochodu większej mocy. Zastosowanie systemu Smart Home Charge umożliwia zoptymalizowanie dostępnej mocy na obiekcie dopuszczając ładowanie jednocześnie większej liczby samochodów, największą dostępną chwilowo mocą.

 

 

 

Smart Home Charge – Twoimi oczami!

 

DEWELOPER

„Jako Deweloper chcę umożliwić moim klientom możliwość ładowania samochodów elektrycznych, aby być bardziej konkurencyjny na wymagającym rynku”

Kontaktuję się ze stacjeladowania.com Grupa ekspertów pomaga mi dobrać liczbę punktów ładowania i zaprojektuje system dla mojego obiektu. Wykonają projekt, rozdzielnicę z elementami sterującymi i pomiarowymi, instalację kablową oraz zamontują stacje ładowania przy wskazanych miejscach parkingowych w parkingu podziemnym. Zainteresowanym klientom sprzedaję miejsce postojowe wraz ze stacją ładowania, która przechodzi na własność nowego właściciela.

ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI

„Jako Zarządca Nieruchomości chcę rozliczyć koszty ładowania samochodów przez mieszkańców, aby przypisać pobraną energię do konkretnego mieszkańca” 

Dzięki systemowi zainstalowanemu przez stacjeladowania.com w ustalonych terminach odczytuję wskazania liczników elektrycznych przypisanych do poszczególnych miejsc parkingowych. Wszystkie liczniki zebrane są w jednej rozdzielni. Zebrane pomiary pomagają mi precyzyjnie rozliczyć każdego mieszkańca z energii elektrycznej pobranej na ładowanie samochodów elektrycznych.

MIESZKANIEC

„Jako Mieszkaniec chcę sprawnie ładować swój samochód elektryczny we własnym garażu, aby uniknąć komercyjnego ładowania samochodu na stacjach publicznych”

Kiedy wracam do domu parkuję samochód elektryczny na swoim miejscu parkingowym wyposażonym w stację ładowania, którą dostarczyła stacjeladowania.com, wpinam wtyczkę do gniazda w samochodzie. Aby rozpocząć ładowanie przykładam do czytnika kartę/brelok RFID, który był dostarczony razem ze stacją. Dzięki temu rozwiązaniu mam pewność, że gdy nie ma mnie w domu nikt obcy nie będzie korzystał z mojej ładowarki. Dokładna ilość kilowatogodzin pobranych na potrzeby ładowania mojego samochodu zostanie uwzględniona w moim rachunku, który regularnie otrzymuję od Zarządcy Nieruchomości.

Stacje Ładowania Pojazdów Elektrycznych

Jeśli posiadasz samochód elektryczny dobrze wiesz, że najwygodniej ładować jego baterie we własnym domu. Nie musisz korzystać z wolnych ładowarek wpinanych do standardowego gniazdka elektrycznego. Możesz wyposażyć swój garaż lub miejsce postojowe we własna profesjonalną stację ładowania.

Zapraszamy do kontaktu:

Dział Handlowy
604 687 041

kontakt@stacjeladowania.com

Dane kontaktowe

Sprzedaż: +48 604 687 041

kontakt@stacjeladowania.com

Dane firmy

Agacki S.J.

NIP: 9291981555

ul. Dekoracyjna 3 P-5/3

65-155 Zielona Góra

Copyright © by stacjeladowania.com. Wszelkie prawa zastrzeżone!