Kongres Nowej Mobilności 2022 – Stacje Ładowania Pojazdów Elektrycznych
14 wrz, 22

Elektromobilność w Polsce. Co dalej?

Łódź przez trzy dni od 12.09 do 14.09 żyła elektromobilnością, a tym samym cała polska branża e-mobility była w Łodzi. To wszystko za sprawą Kongresu Nowej Mobiności, który już po raz kolejny organizowany był przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Miasto Łódź. W wydarzeniu tym udział wzięło ponad 1500 osób, byli to m.in. przedstawiciele instytucji unijnych, administracji centralnej, samorządów,  uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych. Jest to zdecydowanie największe i najbardziej prestiżowe, branżowe wydarzenie w Polsce, w całości poświęcone elektromobilności . Nie mogło na nim zabraknąć również i nas. 

Kongres Nowej Mobilności - stacjeladowania.com

Trzy intensywne dni, przepełnione eksperckimi debatami na najwyższym merytorycznym poziomie. Całe wydarzenie
odbyło się pod hasłem ,,Elektromobilność w Polsce. Co dalej?” Producenci pojazdów, firmy technologiczne i infrastrukturalne, koncerny energetyczne i paliwowe, operatorzy transportowi, rozwijające się startupy i decydenci omawiali wprowadzane na rynek technologie, a także identyfikowali  modele biznesowe oraz partnerstwa, gwarantujące realizację nowych projektów mobilnościowych. Podczas KNM2022 wielokrotnie podkreślano potencjał biznesowy, którym dysponuje branża usług ładowania. 

80 merytorycznych debat, sesji okrągłego stołu i warsztatów, w których wzięło udział niemal 250 panelistów, a także wydarzenia towarzyszące – premiery, wystawy i pokazyTematami przewodnimi konferencji były:  zrównoważany transport jutra, mapa zmian w sektorze transportu, strefy czystego transportu oraz elektryfikacja firmowych flot czy popularne formy finansowania samochodów elektrycznych, takich jak leasing czy wynajem długoterminowy.

Czas kongresu to trzy dni pełne branżowych spotkań, merytorycznej wiedzy oraz nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Wracamy do pracy w biurze i terenie przepełnieni nową wiedzą, pełni pomysłów na dalszy rozwój firmy i szerzenie elektromobilności w Polsce.